koşu protezi

Mikroişlemci Kontrollü Kol Protezi

Mikroişlemci kontrollü kol protezi, doğuştan ya da sonrasında geçirilmiş bir kaza neticesinde uzuv kaybı olan kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak için tasarlanan mikroişlemci kontrollü kol protezi en son teknolojiyle üretilmiş sağlık ekipmanıdır. Günlük ihtiyaçları giderme, kavrama kabiliyetini yükseltme hedefini yerine getiren bu sistem hastaların memnuniyetle kullanmasını sağlar.

Mikroişlemcili kol protezi El bilek, dirsek altı, dirsek üstü amputelerde kullanılır. Biyonik aksamlar sayesinde çalışmaktadır. Hastaya uygulanan soket içerisine yerleştirilen elektrotlara verilen kas sinyalleri sayesinde hareket sağlanmaktadır. Bütün parmaklar birbirinden bağımsız hareket edebilir. Uzuv kaybı sonrası oluşan görüntüyü tamamlamak, günlük aktiviteleri daha başarılı şekikde yapabilmek amacıyla uygulanır. Batarya ile çalışan sistemlerinin yanında kablosuz kullanımı da geliştirilmiştir. Mikroişlemci kol protezlerinin dışında, yine aynı sistemle üretilen bacak protezleri de bu amaca hizmet eder. Yapay zekânın bir ürünü olan bu tasarım teknolojinin en faydalı hediyesidir.

Mikroişlemci Kontrollü Kol Protezini Kimler Kullanabilir?

Kol kaybı yaşayan hastaların maksimum oranda verim aldığı mikroişlemci kontrollü kol protezi sensörler yardımıyla çalışır. Hareketi önceden algılayıp aktive eder. Daha konforlu hareket etmek isteyen, gerek iş gerek günlük hayatta her şeyi kolaylıkla yapmak isteyen tüm hastaların kullanımı için uygundur.

Diğer protezlere oranla daha geniş bir hareket alanı sunar. Sağlıklı hareket eden biriyle aynı özellikleri yapmaya çok yakındır. Öz güveni yükseltici etkisiyle bireylerin daha mutlu yaşamalarını sağlar. Bir nevi uzuv taklidi yaparak yön veren sistem, kaybın yerini doldurmada oldukça önemlidir. 

Mikroişlemci Kontrollü Kol Protezi Kolaylıkları 

Sosyal hayatta var olabilmek ve yaşamı daha aktif hale getirmek mikroişlemci kontrollü kol protezi ile mümkün olabiliyor. Vücutta var olan eksikliklerin yerini doldurması ve bunu en doğal şekilde hareketlere yansıtabilmesi engeli olan bireyler için oldukça önemlidir. Kullanım açısından diğer protezlere göre kolaylıkları vardır. Her kullanım sırasında düzenleme, ayarlama gibi durumlara ihtiyaç duymaz. Hafif ve işlevsel yönü taşımada zorluk çıkarmaz. 

Mikroişlemci Kontrollü Kol Protezi Kullanımı Nasıl Olur?

Yapımında kullanılan özel maddelerden ötürü korozyona uğramıyor olması işlevsellik açısından önemlidir. İlk takılışta ayarının yapılması yeterli olur. Her seferinde yeni ayar gerektirmez. Akıllı sensörler ile hareketi kavrama sistemi vardır. Organ yerini alan yapay teknoloji, geliştirilmiş en yeni sağlık ürünüdür.

Protezlere yerleştirilen entegre etmeye yarayan devre çipleri, yapay olmasına rağmen en doğal hareket sistemini sağlar. Merkezi işlem birimi yönetimiyle kullanılan protezler, sağlık sektöründe bir devrim niteliğindedir. Firmamız ihtiyacınıza göre size uygun yapıda protez üretme konusunda uzman ekibi ile hizmet vermektedir.