koşu protezi

Kol protezleri ekipmanları kişinin daha lüks ve rahat bir yaşam sürdürmesinde önemli bir role sahiptir. Günlük hayatındaki tüm kısıtlamaları ortadan kaldırarak her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle kol protezi ve ekipmanları daha kaliteli verdiği olumlu sonuçlardan dolayı tercih edilmektedir. Firma olarak bizler sizler için teknolojiyi yakından takip ederek kişiye göre protez üretimi yapıyoruz. Sizlerin daha mutlu, kaliteli ve konfor içinde sağlıklı bir yaşama sahip olmanız için sizlerin rahatı için çalışıyoruz.

Kol protezleri, doğuştan veya sonradan bazı kazalar nedeniyle ortaya çıkan durumlarda kolun yerine kol işlevini yerine getirmesi için yapılan yapay uzuvdur. Kol protez ekipmanları iki çeşittir. Bunlar;

  • Dirsek altı kol protezleri
  • Dirsek üstü kol protezleri

Kol ve El Protezleri

Yapısal olarak el çok ince işler yapabilecek durumda gelişmiş olduğundan en ufak bir eksiklik çok büyük işlev kaybına neden olur. Bu durumda kişinin normal hayata adaptasyonunu kötü anlamda etkiler. 

Bir çok durumda üst ekstremite uzvunu kaybetmiş kişileri alt ekstremite uzvunu kaybetmiş kişiler kadar  şanslı olmazlar. Bundan dolayıdır ki kol protez ekipmanları hasta için kazanılacak en ufak fonksiyonda büyük önem teşkil etmektedir. Protez uygulamalarında protez seçimi yaşamsal fonksiyonları idame edebilecek şekilde yapılmalıdır. 

Kol Protezlerinin Kullanım Amacı ve Özellikleri

Kişinin kavrama tutma gibi günlük işlerini maksimum anlamda gerçekleşmesini sağlar. Denge kaybını önler, görsel açıdan kaybolan uzvu tamamlar, parmak hareketleri, elin açma kapama, dirseğin bükülme açılma, el bileğinin rotasyonu gibi hareketleri sağlamaktadır.                

En Uygun Protez Seçimi

Protez teknolojisi günümüzde her anlamda sizlerin ihtiyacına yanıt verecek ve sizleri destekleyecek şekilde kol protez ve ekipmanları mevcuttur. Her protez ekipmanı gelişen teknolojiyle beraber sizlerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra en doğru protez uygun kişiye uygulama protez uzmanının sorumluluğundadır.

Protez takılacak kişinin ampute tarafındaki güdük şekli ve yapısı gibi bir çok etken göz önünde bulundurulmaktadır. Protez ve ekipmanlarda etki düzeyini protezin genel hatlarını baz aldığımız bir durum mevcuttur. Bu baz aldığımız durumlar kişinin aktivite düzeyini sınıflandırabilecek beklentilerini karşılayabilecek düzeyde protez seçimini de yapmış oluruz. Firmamızdan protezinizi yaptırmak için destek alabilirsiniz.