koşu protezi

Gövde Ortezleri, ortezler hareket kabiliyetini yitiren uzuvları yeniden sağlıklı durma gelmeleri için öncelikle hareketsiz hale geçirmek, düzeltmek, gevşetmek ve stabilize etmek için kullanılan sağlık aparatlarıdır. Uzuvlarının yetenek kaybına uğrayanların, problemli vücut yüzeyi ortez ile hareketsiz hale getirilebilir ve aynı zamanda hareketin doğru pozisyonda tutulmasına yardımcı olur. Doğru duruş ve doğru hareket için ortez kullanmak mümkündür ve son derece faydalıdır. Gövde Ortezleri de omurga, sırt, bel ve kalça çevresinde yaşanan problemler, şekil bozukluklarını, travmaları, ağrılar dindirmek ve operasyon sonrası vücudun bu bölümlerini stabilize ve tedavi etmek için kullanılır.

Gövde ortezleri, omurgamızı içine alarak oluşan eğrilikler, kırıklar ve diğer deformitelerin tedavisinde kullanılan ortez gurubudur. Gövde ortezleri, yumuşak kumaşlardan çok sert plastik malzemelere kadar çeşitli malzemelerden yapılır. Bazı ortezler ölçülerine göre hazır bulunabilse de genel olarak tek tek hastaya özel ölçü ve provalı üretilmesi gerekir. Hekim hasta için ortez gerekliliğini rapor ve reçelendirmesinin ardından firmamız tarafından hastaya özel olarak  üretilir.  

Söz konusu ürünlerin mutlaka reçete karşılığında kullanılması ve mutlaka firmamız gibi profesyonel ve kurumsal şirketler tarafından üretilmesi gerekir. Firmamız, doktor reçetesine göre atölyesinde, yüksek kaliteli malzemelerden ve mutlaka kişinin hastalık durumuna göre üretir. Gövde Ortezleri mutlaka hastaya özel olarak üretilmeli ve hiç kimse bir başkası için üretilen bu ürünleri kullanmamalıdır. 

Ortezler Hangi Durumlarda Kullanılır? 

Bugün pek çok hasta, doktor tavsiyesi ile ortez kullanmak zorunda kalıyor. Gövde Ortezleri kullanılması gereken vücut bölgesine özel olarak üretilir ve çeşitli görevleri vardır. Örneğin, omurga kırıklarında stabilizasyonu sağlamak, omurga eğriliklerinde duruş bozukluklarını düzeltmek gibi durumlarda kullanılır. 

Kimler Ortez Kullanır?  

Hastaların hangi ortezleri kullanması gerektiğine ortopedistler ve fizik tedavi uzmanları  karar verir. Ortopedik ürünlerin hastanın günlük yaşamına uygun ve cilde rahatsızlık vermeyen malzemelerden yapılmış olması önemlidir. Ortezlerin uzun süre kullanılabilmesi için vücuda tam oturması ve amacına uygun olması gerekir.  

Ayrıca ortezlerin kişisel olarak hazırlanması ve kullanılması tedavinin işe yaraması için çok önemlidir. Ortez modelleri ve ortezler hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişim kurabilirsiniz. Kurumsal olan firmamızın kişiye özel olarak en kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üreteceği ortezlere sahip olmak ve onlar hakkında daha geniş bilgi almak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.