koşu protezi

Denis Browne Ortezi

Denis Browne Ortezi, pes ekinovarus hastası çocukların tedavı edilmesi için kullanılır. Denis browne ortezi, ayakların arasında boyu ayarlanabilir barlar ve her iki uç kısmında ortopedik botun monte edilebileceği yerler vardır. Ortopedik botların bulunduğu kısımda hekimin önerdiği açı derecesine göre ayarlama yapılabilmektedir. Ortezde kullanılan barlar hastanın omuz genişliği seviyesinde olmalıdır.

 

 

Denis Browne Ortezi

Pes ekinovarus hastalığı konjenital yani anne karnında oluşan bir hastalıktır. Özellikle yeni doğan bebeklerde görülmektedir. Bazı durumlarda hekim muayenelerine göre operasyon gerektirebilir. Denis browne ortezi pes ekinovarus hastalarının ayak şekillerini doğru açı ile düzeltmede önemli bir yer almaktadır. Bu ortezin kullanımı sayesinde ameliyata gerek kalmadığı görülmüştür. 

 

Firmamız her türlü ortez ve protez konusunda uzman ekibiyle hizmet vermektedir. Denis Browne Ortezinde kullanılan ortopedil botlar kişiye özel ölçü alımı ile üretilmektedir. Denis Browne Ortezi ve ya diğer ortez ve protezler hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.