koşu protezi

Diz üstü protez ekipmanları, doğuştan, kaza, tümör, diyabet gibi nedenlerle kişinin diz ekleminden ve ya diz üzerinden kazanılmış uzuv kayıplarını tamamlamak için kullanılır. Uzuv kaybının giderilmesi ile beraber, uzvu tamamlama, diz hareketlerini yapabilme, temel ihtiyaçları giderebilme ve normal yürüyüş periyodlarını tamamlamak için çeşitli diz eklemleri kullanılabilmektedir. Kullanılan diz eklem çeşitleri hastanın yürüyüş performansını yüksek oranda olumlu yönde etkilemektedir.

Aktif Vakum Sistem

Aktif vakum sistemli protezler, kullanılan aktif vakum pompası sayesinde güdük ile soket arasındaki havayı vakumlayıp dışarı tahliye ederek hastanın güdüğü ile soketin birbirine sıkıca tutunmasını sağlamaktadır. Dizliksiz süspanse olabilen silikon ile kullanılabilir. Bu vakumlama sistemi hastanın protez ile daha fazla bütünleşmesini sağlamaktadır. Aktif vakumun çalışma sistemi hastanın yürüyüş performansını da büyük ölçüde yükseltir. Diz üstü protez ekipmanları arasında iyi bir seçim olacaktır.

 

  • Negatif basınç çok fazla kuvvetlidir.
  • Kan dolaşımında yardımcı etkendir.
  • Zemin algısı yüksek seviyededir.
  • Diğer soketlere nazaran kullanıcı rahatlığı sağlamaktadır.

 

Pasif Vakum Sistem

Pasif vakum sistemli protezler, hastanın güdük ile soket arasındaki havanın ventil sayesinde dışarı tahliyesi sağlayarak, hastanın güdük ve soket tutunmasını üst seviyeye çıkarma amacı güden sistemdir. Dizliksiz süspanse olabilen silikon kullanılabilir.  Bu sistem hasta güdüğünün soket ile tamamiyle tutunmasını sağlamaktadır. Pasif vakum sistemi hastanın yürüyüş performansını da büyük ölçüde yükseltir. Diz üstü protez ekipmanları arasında iyi bir seçim olacaktır. 

 

  • Negatif basınç kuvveti orta seviyededir.
  • Kan dolaşımında yardımcı etkendir.
  • Zemin algısı yüksek seviyededir.
  • Diğer soketlere nazaran kullanıcı rahatlığı sağlamaktadır.

 

Silikon Liner Pimli Sistem

Silikon liner pim kilit sistemli protezler soket çapası ile diğer diz üstü protez ekipmanları arasına kilit sistemi konulmaktadır. Güdük üzerine giyilen linerın uç kısmında bulunan pim, kilit sistemi ile birleşerek güdük ile soketin birbirine bağlantısını sağlamaktadır. Bu kilit sistemi hastanın emniyetini ve konforu üst seviyeye çıkarmaktadır. Diz üstü protez ekipmanları arasında iyi bir seçim olacaktır. 

 

Diz Üstü Protez Ekipman Fiyatları

Diz üstü protez ekipmanları, hasta ampute seviyesine, güdük şekline, kullanıılacak diz üstü protez ekipmanlarının özelliklerine, kullanılacak soketin özelliklerine, diz üstü ekipmanlarının markasına göre fiyatlarda değişim olmaktadır. Bu nedenle ödeme bilgisi, ekipmanların garanti süresi hakkında tam ve detaylı bilgi alabilmek için telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.