koşu protezi

Kontraktür Ortezleri

Kontraktür ortezleri, çeşitli eden yada etmenler sebebiyle vücudumuzdaki eklemlerde hareket kısıtlılığı oluşabiliyor. Yaşanan bu hareket kısıtlılığı için kontraktür ortezi önerilmektedir. Kontraktür ortezi ayarlanabilir eklemi ile hareket kısıtlılığı yaşanan eklemin tam açıklığına kavuşmasını sağlamaktadır.

Kontrakrör Ortez Nedir? Ne İşe Yarar?

Firmamız tarafından hastaya özel olarak tasarlanan kontrakrör ortezleri tedavi sürecinde büyük yarım sağlar. Yaşanan bir kaza sonucunda meydana gelen dirsek hasarları, kırık ya da çıkıklarının tedavi sürecinde hastaya büyük yardım sağlayan bu malzemeler tamamen kaliteli ve esnek yapıdadır. Dirseğin iç ve dış yan bağının yırtılması, kol kemiklerinin kırıklarında, elin hareketini sınırlamak ve daha fazla tahribatın oluşmasını engellemek için üretilen, bu ürünler, dirsek ekleminin konservatif tedavisi veya yumuşak doku hasarının azaltılmasını sağlar.

Kontrakrör Ortezleri Çeşitleri Nelerdir?

Açısı hastanın kol durumuna ya da kırık bölgenin konumuna göre ayarlanabilen bu medikal ürün için firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Stoklarımızda her an bulunabilen bu ürünlere online olarak da sipariş verebilirsiniz. Adresinize özenle paketlenerek gönderilecek olan ürünlerimiz, orijinal, barkotlu, garantili ve faturalıdır.

Birinci sınıf üst düzey kalite standartlarına göre firmamız tarafından üretilen kontrakrör ortezleri ve diğer tüm sağlık ürünlerine bir telefonla ulaşabilirsiniz. Ortezler; Vücudun hareketli bölümlerinin işlevini geliştirmek, zayıf kasları veya eklemleri desteklemek veya düzeltmek için harici olarak kullanılan ortopedik cihazlar, aletler veya ateller olarak tanımlanır. Firmamız tarafından protez kol bacak gibi birçok ürünü ve uzuv kaybı olan insanlara özel olarak tasarlanan protezleri itina ile üretiyor. Ortezden beklenen hasarlı dokuların korunması, hareketin kolaylaştırılması, iyileşmenin desteklenmesi ve ağrının azalmasıdır.

Kontrakrör Ortezleri Kullanım Şekillerine Göre Kaça Ayrılır?

Ortezler, kullanıldığı vücut bölümlerine göre isimlendirilir. Örneğin kontrakrör ortezleri, el ortezleri, diz ortezleri, boyunluklar gibi. Bazı ortezler hazır olarak bulundurulur, stoklarımızda da mevcuttur. Ancak bazılarının üretilmesi tamamen hastanın özel durumuna göre yapılacağı için söz konusu hastanın durumuna göre özel siparişlerle üretilir. Bazen doktor reçetesine göre ortez teknisyeni tarafından yapılmalıdır.

Firmamızda uzman kişiler tarafından tasarlanan ürünler tamamen sağlığınıza yeniden kavuşmanız içindir. Ortezler, söz konusu olan hasarlı bölgedeki hastalık veya travmalardan kaynaklanan kas-iskelet sistemi kırıkları, sinir hasarları, bağ ve tendon yaralanmaları, yanıklar, donma, ağrı, hareket kısıtlılığı ve deformelerin tedavi sürecinde hastaya büyük kolaylıklar sunar. Firmamız uzuv kaybı yaşayan kişilere özel tıbbi medikal ürünleri ve ortezleri yapıyor.