koşu protezi

Diz altı protez ekipmanları, dizin alt kısmında doğuştan, trafik kazaları, damar tıkanıklığı, tümörler, diyabet gibi faktörler sonucu oluşan uzuv kayıplarında hastanın hayatını kolaylaştırmak, en gerçekçi yürüyüşü sağlamak için kişilerin kullanımına uygun olarak seçilen protez ekipmanlarıdır. Diz altı protez fiyatları ve çeşitleri konusunda bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aktif Vakum Sistem

Aktif vakum sistemli protezler, kullanılan aktif vakum pompası sayesinde güdük ile soket arasındaki havayı vakumlayıp dışarı tahliye ederek hastanın güdüğü ile soketin birbirine sıkıca tutunmasını sağlamaktadır. Kullanıcı tercihine göre silikon, dizlik ve ya dizliksiz süspanse olabilen silikon ile kullanılabilir. Bu vakumlama sistemi hastanın protez ile daha fazla bütünleşmesini sağlamaktadır. Aktif vakumun çalışma sistemi hastanın yürüyüş performansını da büyük ölçüde yükseltir. Diz altı protez ekipmanları arasında iyi bir seçim olacaktır.

 

  • Negatif basınç çok fazla kuvvetlidir.
  • Kan dolaşımında yardımcı etkendir.
  • Zemin algısı yüksek seviyededir.
  • Diğer soketlere nazaran kullanıcı rahatlığı sağlamaktadır.

Silikon Liner Pimli Sistem

Silikon liner pim kilit sistemli protezler soket çapası ile diğer diz altı protez ekipmanları arasına kilit sistemi konulmaktadır. Güdük üzerine giyilen linerın uç kısmında bulunan pim, kilit sistemi ile birleşerek güdük ile soketin birbirine bağlantısını sağlamaktadır. Bu kilit sistemi hastanın emniyetini ve konforu üst seviyeye çıkarmaktadır. Diz altı protez ekipmanları arasında iyi bir seçim olacaktır. 

 

  • Sokette Üstün Konfor sağlamaktadır.
  • Sürtünmeyi en aza indirerek cilt üzerindeki tahrişi oluşturmamaktadır.
  • Güdük ve soket arasında sıkı bağlantı sayesinde hareketlerde kolaylık ve kullanıcıya rahatlık sunmaktadır.

Pasif  Vakum Sistem

Pasif vakum sistemli protezler, hastanın güdük ile soket arasındaki havanın ventil sayesinde dışarı tahliyesi sağlayarak, hastanın güdük ve soket tutunmasını üst seviyeye çıkarma amacı güden sistemdir. Hasta tercihine göre silikon, dizlik ve ya dizliksiz süspanse olabilen silikon kullanılabilir.  Bu sistem hasta güdüğünün soket ile tamamiyle tutunmasını sağlamaktadır. Pasif vakum sistemi hastanın yürüyüş performansını da büyük ölçüde yükseltir. Diz altı protez ekipmanları arasında iyi bir seçim olacaktır. 

Diz Altı Protez Ekipmanları Fiyatları 

Diz altı protez ekipmanları, hasta ampute seviyesine, kullanılacak protez ekipmanlarının özelliklerine, kullanılan soketin özelliklerine, diz altı protez ekipmanlarının markasına göre fiyatlarda değişim olmaktadır. Bu nedenle ödeme bilgisi, ekipmanların garanti süresi hakkında tam ve detaylı bilgi alabilmek için telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.