koşu protezi

Ortopedik Tabanlık

Ortopedik tabanlık, ayak sağlığı açısından son derece önem taşımaktadır. Özellikle, düztabanlık kişilerin ayakkabı içerisine ortopedik tabanlık konularak kullanmaları ayak ve iskelet sağlığı için önem taşır. Ortopedik tabanlık kullanımının ayak tabanı üzerinde tedavi özelliği bulunur mu? Bu sorunun cevabı, olumlu yönde katkı sunduğunun kanıtlanmış olmasıdır.

Özellikle, gelişme çağındaki çocuklarda tespit edilen ortopedik rahatsızlıklarda, son derece etkili olduğu gözlemlenmiştir. Düztaban olma dereceleri de farklılıklar gösterir. Ayak kavisi olmasına rağmen, yere bastığı zaman bu kavisin yok olması da bir tür düztabanlık olmaya işaret eder. Bu konuda ortopedi uzmanlarının tanı koymuş olduğu kişilerin zaman kaybetmeden protez ve ortez merkezlerine başvurmaları önerilir.

Protez ve Ortezde Uzman Firmalar

Ortopedik tabanlık alacak olanların, protezde uzman olan kuruluşlara yönelmeleri önerilir. Özellikle, küçük çocukların ayakları sürekli büyüdüğü için düzenli aralıklarla tabanlıkların yenilenmesi gerekir. Ortopedik tabanlık haricinde, hastaların ihtiyaçlarına uygun protez kol, bacak yapma konusunda da uzman olan işletmelerin başında gelmekteyiz.

Çeşitli sebeplerle uzuvlarını kaybeden kişilerin eski uzuvlarına en yakın şekilde aslına benzer protezlere ihtiyaçları bulunur. Ortezler, kas ve iskelet sistemlerinde çeşitli sebeplerle meydana gelen rahatsızlıkların tedavi edilmesinde etkili olan medikal sağlık materyalleridir.

Ortopedik tabanlıklar sayesinde düztabanlık ya da içe basma gibi sorunlar yaşayan hastalar günlük hayatlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilir. Bu tabanlıklar firmamız tarafından kişiye özel olarak yapılması sebebi ile hastaya % 100 oranında uyum göstermektedir.  Ortopedik taban konusunda hastaya uyumlu ürünler yapması nedeni ile firmamız bu alanda sıklıkla tercih edilen firmalar arasında yerini alır.

Kalite Kontrol Standartlarına Uygunluk

Firma çalışanlarımız alanında uzman kişilerdir. Doğru ölçü almak, kaliteli ve rahat protez ve protez malzemeleri için son derece önem taşır. Elbette yapay malzemeler, organ kayıplarının yerini dolduramazlar. Fakat hastaların rahat etmesi için kendi vücut yapı ve ölçülerine uygun olan protez ve ortezler firmamız uzman ekibi tarafından yapılmaktadır. Her tabanlık ölçüsü herkese uygun olmayacağından ve her ihtiyaca hitap etmeyeceği için hastalara özel tabanlık yapımı için firmamız kalifiye şekilde hizmet vermektedir.