koşu protezi

Kısa Yürüme Ortezleri

Kısa yürüme ortezleri, insanlar için sağlık olmazsa olmaz bir hayati bir olgudur. Tam da bu noktada kimi zaman insanların istemedikleri durumlar ile karşılaşabildikleri ve bu durumlarda farklı sağlık sorunlarına istinaden farklı türden şeyler kullanılır. İlaçlar dışında bir de ortopedik olan cihazlar vardır. Bunlar arasında ortez adı verilen sorunun yaşandığı bölgeyi düzeltmek ve iyileştirmek için kullanılan cihazlar vardır. Bunlar kendi içinde çeşitlenir.

Bunlar arasında kısa yürütme ortezleri de son derece önemli bir yer teşkil eder. Bu tür ortezler  ayak bileğinin hareketlerini etkin olarak kontrol edebilme adına kullanılan muhtelif türde cihazlardır. Anatomik yapıya uygun olarak hazırlanmışlardır. Kişinin yani sağlık sorunu yaşayan kişinin hiçbir biçimde hareket kabiliyetini etkilemezler. Tam tersi hareketlerinin kolaylaşmasını sağlarlar.  Kısa yürüme ortezleri ortopedik bot, deri sandalet ve plastik afoya monte edilir.

Kısa Yürütme Ortez Modelleri

Kısa yürütme ortezleri  firmamız tarafından ilgili standartlara göre üretilirler. Böylesi bir ürünün modellerinden bazıları şunlardır: Klenzak eklemli kısa yürüme ortezi.

Yine son derece klasik bir yapıda olan karbon malzemeden yapılan kısa yürüme ortezleri vardır. Klenzak eklemli kısa yürüme ortezi, klasik kısa yürüme ortezinin ayak bilek ekleminden farklı bir eklem çalışma sistemi mevcuttur. Ayak bileği ekleminde ki yay sistemi ile dorsifleksiyona yardımcı olur. Yürüyüş hızına bağlı olarak dorsifleksiyon hareketini destekler.

Kısa Yürütme Ortez Fiyatları

Son olarak kısa yürütme ortezleri fiyatlarımız hakkında bilgi vermek gerekir ise genel olarak şu şekilde bir bilgi verilebilir. Ortezler kişiye özel olarak üretildiği için kullanılan ölçü ve malzeme çeşidine göre farklılık gösterecektir. Bunun dışında kısa yürütme ortezini modeli ile kullanılan malzemeler fiyatlarımızı etkileyen unsurlardır.

Her yıl rakamlarımız güncellenir.  Kişiye özel olarak yapılan ortez ve protezlerimiz sayesinde hastalarımız rahatlıkla günlük yaşamlarına uyum sağlama imkanı bulur. Uzman ekibimiz tarafından kişiye özel ölçü alınır ve ihtiyaç doğrultusunda gerekli olan malzeme de kullanılarak gereken kısa yürütme ortez üretimi gerçekleştirilir.