koşu protezi

El Bilek Splinti

El bilek splinti, çeşitli sebeplerle el ve kas dokularında zedelenmelerin olduğu durumlarda takılır. Felç geçirenler için de kullanımı önerilir. Doktor reçetesi üzerine verilen el bilek splinti, eli hareketsiz kılarak, ağrılı ve sancılı durumları dindirmeye yönelik olarak kullanılır. El ateli, en sık kullanılan medikal malzemelerdir. Sinir sıkışmalarına bağlı olarak, yaşanan ağrılar, kişinin yaşam kalitesini azaltmaktadır.

Bu türlü durumlarda hasta kendi işini göremez, yaşadığı ağrılarla yaşamdan zevk alamaz hale gelir. El atel ve splintleri, farklı uzunlukları ile elden dirseğe kadar olan bölümü hareketsiz kılamaya yönelik tasarlanır. Dış yüzeyleri termoplastik olup, iç yüzeyleri ise cilde uyumlu plostozot kaplı olarak yapılır. Terletmeyen ve kaşıntı yapmayan özellikte malzeme kullanılır.

Vücut Ortez ve Protezlerinde Kaliteli Markalar

El bilek splinti alacak olanlar için kaliteli ürün satış ve pazarlamasını yapan firmaların tercih edilmesi önerilir. Firmamız medikal sektöründe uzun yıllar hizmet sunan işletmelerin başında gelir. Kişiye özel olarak yapılacak olan ortopedik tabanlıklar, her türlü ortezler, el atelleri ve çeşitli protezlerin yapımı için firmamızın tercih edilmesi önerilir. Firmamız, kişiye özel protez kol ve bacak tasarımı yapar. Kafo ile ortopedik tabanlıklarda alınacak doğru ölçüler, rahat kullanım açısından son derece önem taşır.

Çeşitli sebeplerle uzuv kaybı yaşayanların, kaybettikleri uzuvlarına en yakın şekilde protez üretimi firmamızca yapılır. Misyonumuz, kişinin yaşam kalitesini arttırmak olup, bu konuda hassas aletlerimizle ölçümler yapılır. Doğru ölçü almak protez ve ortezlerde son derece önemlidir. Kişiye uyumlu medikal materyaller, kişinin günlük aktivitelerini de daha rahat yapmasını sağlar.

Rahat Kullanım Sağlayan Protezler

Protez uzuvların temel fonksiyonu, kişinin günlük yaşamında kimseye bağımlı olmadan yaşamasıdır. Bu durum uzuv kaybı yaşayanların hayat kalitesini arttıran unsurlardandır. Yardımsız iş görebilme, kişiyi mutlu ve huzurlu kılacaktır. Rahat ve kısa sürede takılıp çıkarılabilen protezler, kişinin aktivitelerini kolaylıkla yapmasını sağlar.

Bu amaca hizmet etmesi bakımından kaliteli ve fonksiyonel protezlerin üretim ve satışını gerçekleştiren firmaların tercihi önerilir. Firmamız uzun yıllara dayanan medikal geçmişi ve tecrübeli ölçüm elemanları ile işinde lider firmalardandır. Sağlıklı medikal malzemeler ile üretilen kişiye özel protezler  için firmamızın tercih edilmesi önerilir.