koşu protezi

Mekanik Kol Protezi

Mekanik kol protezi, dirsek ya da omuzdaki çeşitli hareketlere bağlı olarak el hareketlerini rahatlıkla sağlayan protezlerdir. Kol protezlerine ne zaman ihtiyaç duyulur? Bu soruya verilecek cevaplar çok çeşitlidir. İş kazaları gibi meslek kazaları ilk sırada gelmek üzere, geçirilen rahatsızlıklara bağlı olarak gerek duyulacaktır. Doğuştan gelen çeşitli nedenlerle de mekanik kol protezi gerekecektir.

 

Elde oluşan ya da dirseğe bağlı kayıplarla da elin oynatılması mümkün olamaz. Böyle durumlar için de mekanik kol protezi terciihler arasındadır. Çekme hareketli mekanik sistemler kullanılabilir. Kişinin yaşam kalitesini arttırması bakımından mekanik kol protezleri önemli bir yere sahiptir. Bu sayede kişinin işini yardımsız yapabilmesi söz konusudur. 
   

Protezlerde Fonksiyonel Tasarımlar

Protez tasarımında gelişen medikal sektörünün önemli bir yeri bulunur. Kişinin protezini kısa sürede ve rahat şekilde takması, işine ya da günlük yaşantısına kolaylıkla katılmasını sağlar. Protezini yardımsız takması da önemli konular arasındadır. 

Elbette, kişinin geçirdiği kazalar ve uzuv kayıplarının derecesi de protez seçiminde etkendir. Bu konuda teknikerlerimiz en doğru ölçüyü alıp, kısa sürede kişiye özel protez uygulamasını gerçekleştirir. Kol kayıplarında kimisi dirseğe kadar, kimisi de dirseğin altına kadar kayıp yaşamıştır. Buna uygun olarak takılacak kol protezleri de farklı ölçüde ve özellikte olmak zorundadır. Firmamız, bacak protezlerinde de en kaliteli uygulamaları sunar. Üstelik ihtiyacınıza ve ölçünüze özel protezler ile rahatlığınız düşünülmektedir.

Firmamız bütün protez uygulamalarında olduğu gibi uzman ekibimiz ile doğru denetimleri yaparak kişiye uygun ve kişiye özel protez uygulamalarını yapmaktadır.  En konforlu ve en rahat protez kullanımı için, fiyat bilgileri ve ürün bilgileri için firmamızla iletişime geçiniz.