koşu protezi

Myo Elektrik Kontrollü Kol Protezi

Myo elektrik kontrollü kol protezi, travma, hastalık veya bir kaza sonucunda meydana gelen vücut parçasının yerini alan ve güdüğe fonksiyon cihazlarına protez denir. Protez bir kolun yerini alıyorsa ona protez kol denir. Birçok protez çeşidi bulunmaktadır. Myo elektrik kontrollü kol protezi kullanıcının kas sistemi sayesinde çalışır.

Elektronik protez, iki motor ve pil sayesinde, kişinin elini hareket ettirmesi, açıp, kapamasını sağlar. Kasların kasılmasını hassas bir şekilde algılayan elektronlar sayesinde sinyale dönüşerek motora iletilir. Bu sinyal sayesinde motor hareket haline geçer ve elin hareket etmesi, açılması veya kapanmasını sağlar. Bu hareketler kişinin sinir sistemleri sayesinde çalışır. Kişinin sinir kasları kasıldığında sinyaller harekete geçer ve motora iletir. 

Myo Elektrik Kol Protezleri Çeşitleri 

Elektronik kol protezleri; 2 kanallı, 4 kanallı, sensör speed el, transkarpal el olarak çeşitlenmektedir. Bu protezler ve diğer tüm protezler kişiye uygun ve özel bir şekilde uygulanmaktadır. Myo elektrik kol protezi kullanacak olan kişilere bir eğitim verilir. İki kanallı elektronik protez; parmakları hareket etmesi, açılması veya kapanmasını sağlar.

Motorlar iki yönlü hareket eder. Kullanıcının en iyi şekilde rahat etmesini sağlar. Şarj edilebilen piller sayesinde çalışır. Dört kanallı elektronik protez; iki elektrot kullanıcının deri yüzeyine soketler sayesinde temas eder ve sinyal almasına yardımcı olur. Bu sinyaller dört yönlü hareket ederler. Parmakların hareket etmesini, açılıp ve kapanmasını sağlar. Aynı zamanda bileğin 360 derece dönmesini sağlar. Şarj edilebilir piller kullanılır ve protez kullanıcılara kısa bir eğitim Verilir. 

Myo Elektrik Kol Protez Bakımı Nasıl Olur?  

Myo elektrik kol protez bakımı ve temizliğine dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kol protezi düzenli olarak bir bez ile silinir. Protez pil ile çalıştığından kesinlikle soba veya kaloriferin yanına bırakılmamalıdır. Aksi takdirde bazı sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Protez kesinlikle nemli kalmamalıdır.   Firmamız uzun yıllardır elde ettiği tecrübesi ve uzman ekibi ile size özel ölçü ile Myo elektrik kol protezi uygulaması yapar.