koşu protezi

Pasif Kol Protezi

Pasif kol protezi, protez, doğuştan veya doğuştan gelen rahatsızlıklar, iş kazaları, trafik kazaları sonucu meydana gelen ampütasyon durumlarında görüntü eksikliğini tamamlamak vücut ağırlığını dengeleyerek omurganın eğrilik durumunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Kayıp vücut parçalarının yapay olarak değiştirilmesine protez denir. Protezler için uygun parçalar genellikle kayıp kol ve bacakların yerini alan yapay cihazlardır. Fonksiyonu az olmakla beraber çok hafiftir. Görüntüyü tamamlamak ve uzuv kaybı nedeniyle oluşan ağırlık farkını gidermek, omurga sağlığını koruma amacıyla kullanılır. Dirsek üstü  pasif protezlerde dirsek eklemi manuel olarak açılıp kapatılabilir. 

Kişiye Özel Pasif Kol Protezi

Günlük hayatın kısıtlamalarını ortadan kaldırarak birçok aktivite ve görevi mümkün kılan protezler ve kollar, geliştirilmekte olan teknoloji ile daha kaliteli ve işlevli üretilmeleri ve iyi sonuçlar vermeleri nedeniyle tercih edilmektedir. Firmamız el ve kol protezi tekniklerini titizlikle uygulamaktadır. Kişiye özel Pasif Kol Protezi, ve kol uygulamaları ile daha rahat, konforlu, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Protez ve ortez ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçiniz.