koşu protezi

Konvansiyonel Ayak

Konvansiyonel ayak protez ekipmanı, protezler içerisinde önemli bir yere sahiptir. Normal bir ayak gibi bilek hareketlerine sahip olup, adım atarken, hareket ederken çok daha rahat bir yürüyüş imkânı sunar. Konvasiyonel ayaklar kişiye daha rahat hareket etme imkânı sağlar. Konvansiyonel ayak ile ayaklarını çeşitli sebeplerle kaybeden kişilerin uzuv eksiklerini hissetmeden günlük yaşamlarını idame etme imkânı tanır.

Başka protezlerle de uyumlu şekilde kullanılır. Konvansiyonel ayak sayesinde kişinin işe gidebilmesi, günlük yaşam aktivitelerini çok daha rahat yapması söz konusudur. Organ ve uzuv kayıpları, insanların yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen faktörlerdir. Bu sebeple kişinin mutsuz olması ve hayattan kopması, depresyon gibi çeşitli rahatsızlıklara da zemin hazırlar. Sakatlanmadan önce yaptığı tüm aktivitelerini yapabilmesine olanak sağlayan protezler, yaşam kalitesini arttırır. Bu durum kişinin mutlu ve huzurlu olmasını sağlar.

Protez Ayaklarda Önerilen İsimler

Çeşitli sebeplere bağlı olarak kaybedilen uzuvlar, kişinin iş ve günlük yaşantısını sekteye uğratacak faktörlerdir. Kişinin başkasına bağımlı şekilde yaşaması, onları mutsuz ve huzursuz kılacaktır. Protez kol ve bacaklar, bu durumu ortadan kaldıran yapay medikal uzuvlardır. Son zamanlarda medikal alanda yaşanan gelişmeler, protez ayak, bacak ve kollarda fonksiyonel üretimi de arttırmıştır.

Kısa sürede takılan protezler, kişinin günlük yaşamına rahatlıkla geri dönmesini sağlar. Protez bacak kullanan pek çok kişi rahatlıkla işine giderek, üretime katılmaktadır. Bu konuda kaliteli malzemelerden yapılmış olan protez uzuvların tercih edilmesi gerekir. Firmamız bu konuda önerilen ortopedi firmalarının başında gelir. Tüm uzuv kayıplarına uygun protez seçenekleri hakkında bilgi almak için firmamıza başvuruda bulunabilirsiniz.