koşu protezi

Karbon Ayak

Karbon ayaklı protez ekipmanı, alt ekstremite uzuv kayıpları için kullanılan önemli bir parçadır. Esneme, adım atmaya yardımcı, enerji dönüşümü gibi özellikleri içerisinde barındırır. Diğer protez ayak ekipmanlarına göre daha hafif bir yapısı vardır. Tamamiyle karbon fiber ile üretilmektedir. Karbon ayağın bu özellikleri kullanıcının daha rahat, daha hafif ve daha gerçekçi adımlar atmasına olanak sağlar.

 

Diz üstü, diz altı protezlerle de uyumlu bir şekilde kullanılır. Karbon ayak sayesinde kişiler günlük yaşam aktivitelerini çok rahat bir şekilde yapabilmektedir. Kişilerin kilosuna aktivite seviyesine göre seçim yapılabilen karbon ayak çeşitleri bulunmaktadır.  

 

Protez Ayaklarda Önerilen İsimler

Çeşitli sebeplere bağlı olarak kaybedilen uzuvlar, kişinin iş ve günlük yaşantısını sekteye uğratacak faktörlerdir. Kişinin başkasına bağımlı şekilde yaşaması, onları mutsuz ve huzursuz kılacaktır. Protez kol ve bacaklar, bu durumu ortadan kaldıran yapay medikal uzuvlardır. Son zamanlarda medikal alanda yaşanan gelişmeler, protez ayak, bacak ve kollarda fonksiyonel üretimi de arttırmıştır.

Kısa sürede takılan protezler, kişinin günlük yaşamına rahatlıkla geri dönmesini sağlar. Protez bacak kullanan pek çok kişi rahatlıkla işine giderek, üretime katılmaktadır. Bu konuda kaliteli malzemelerden yapılmış olan protez uzuvların tercih edilmesi gerekir. Firmamız bu konuda önerilen ortopedi firmalarının başında gelir. Tüm uzuv kayıplarına uygun protez seçenekleri hakkında bilgi almak için firmamıza başvuruda bulunabilirsiniz.