koşu protezi

Dirsek Altı Ve Dirsek üstü Kullanılan Ekipmanlar

Dirsek altı ve dirsek üstü kullanılan protez ekipmanları, hayatta günlük yaşantısını devam edebilen insanlar bazen başlarına gelen kazalar veya doğuştan kaynaklanan el, kol gibi vücudumuzda bulunan bazı uzuvların olmaması veya sonradan başlarına gelen kazalar nedeniyle bedenlerinde olmayan uzuvları yerine protez olarak kişilerin hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

 

Dirsek Altı Protezlerin Faydaları Nelerdir?

Dirsek altı ve dirsek üstü kullanılan ekipmanlar arasında dirsek altı olarak kullanılmak istenen protez kavramayı kolaylaştırmaya parmakları hareket ettirmeye günlük hayatınızı kolaylaştırmaya yaramaktadır. Dirsek altı kaybı dirsek üstü kaybına göre biraz daha fazla hareket etmenizi sağlayabilir.

Dirsek altı ve dirsek üstü kullanılan ekipmanlar son teknoloji özellikleri ile dirsek altına kadar beyninizin verdiği komutlarla rahat hareket ettirebilir. Olmayan  dirsek alt kısmı çalışmayınca yaşam şeklinizi etkileyen bu durum dirsek altı protezine ihtiyaç duyulabilir. Dirsek altı protezi dirsek eklemi sağlam kaldığı için dirsek üstü protezlerine ihtiyaç kalmaz fakat eldeki açma kapatma ve ön koldaki hareketlerine ihtiyaç duyulabilir.

Dirsek Üstü Protezleri Nedir?

Dirsek altı ve üstü kullanılan ekipmanlar dirsek üstü protezlerin kullanılması ise uzuv kaybı oluşmasıyla el ve dirsek kullanımını kaybetmesi ile sonuçlanmaktadır. Dirsek üstü protez kullanımı dirsek altı protez kullanımına göre biraz daha zordur. Dirsek üstü protezlerinde dirsek eklemi mekanik olarak çalışır. Ön kol kısmında ise hasta tercihine göre pasif, mekanik, myloeketrik kontrollü ve mikroişlemci kontrollü protez ekipmanları kullanılabilir.  

Protezler uzuv kaybına veya uzuv kaybı yaşayan kişinin yaşına, vücut durumuna göre özel olarak hazırlanabilmektedir. Vücutta bütün uzuv kayıplarına özel protezler yapılabilmektedir. Kol protezleri, dirsek altı protezleri, dirsek üstü protezleri, el protezleri, bacak protezleri, diz protezleri, parmak protezleri, kalça protezleri, diz altı protezleri, diz üstü protezleri  vücuda uyumlu olarak kendinizi eksik hissetmemenizi sağlayacak ekipmanlarla hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Firmamızdan hizmet alarak dirsek üstü protezinizi ölçünüze uygun olarak yaptırabilirsiniz.