koşu protezi

Sach Ayak

Sach ayak, hareket kabiliyeti bulunmayan topuk ve parmak uçları yumuşak yapıya sahip bir protez ekipmanıdır. Sach ayak diğer ayaklara nazaran fonksiyonları daha düşüktür. Aktivite seviyesi, yaş, boy ve kilo faktörleri göz önünde bulundurularak tercihler arasına sunulabilir. Diğer protez ayaklar gibi uzuv kaybı yaşayan kişilerde önemli bir yer oluşturmaktadır. SACH ayak, ortopedik bir protez ayak tipidir. "SACH" kısaltması, Solid Ankle Cushioned Heel (Sabit Ayak Yastıklı Topuk) ifadesinin baş harflerinden oluşur. SACH ayaklar, amputasyon geçiren kişilere normal yürüyüş ve denge sağlamak için kullanılan yapay bir ayaktır. SACH ayaklar, sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Tipik olarak, ayak tabanında bir taban plakası ve topuk bölgesinde bir yastıklama bölgesi bulunur. Ayak, kararlı bir şekilde destek sağlamak için sabit bir bilek özelliğiyle tasarlanmıştır. Yürüyüş sırasında enerjiyi emmek ve amortisman sağlamak için yastıklama bölgesindeki malzeme kullanılır.

Sach Ayak Özellikleri

Sach ayak bir diğer ifade ediş biçimi ile ayak bileği hareketi bulunmayan, topuk kısmı yumuşak olan bir çeşit protez ayaklara verilen adlandırmadır. Biz de firma olarak kişiye tamamen özel ona uygun bir biçimde her ortamda her şartta kullanabileceği, hem kadınlar, hem erkekler, gerekli olması durumunda da çocuklar için sach ayağı uygulayan kurumsal, uzman kadro ile çalışan bir firmayız.

Bu tür ayakların özellikleri hakkında bilgi vermek gerekir ise o noktada da şunlar söylenebilir: farklı özelliklerde, farklı ağırlıklarda, değişimi kolay, diğer ayak türlerine göre daha ucuz olan, syme opsiyonu olan, farklı aktivite seviyeleri için tasarlanabilen özel ayaklardır. Dayanıklı bir yapıları olduğu için uzun süre kullanılabilirler. 

SACH ayaklar, bir protez kullanıcısının doğal bir yürüyüş paterni geliştirmesine yardımcı olur. Ayak tabanı ve topuk bölgesindeki yastıklama, adım atarken darbeyi emerek konfor sağlar. Ayrıca, sabit bilek özelliği, yürüyüş sırasında dengenin korunmasına yardımcı olur.

SACH ayaklar, çeşitli aktivitelerde kullanılabilecek şekilde tasarlanabilir. Örneğin, yürüyüş, koşma, tırmanma ve spor gibi günlük yaşam aktivitelerinde kullanılabilirler. Ayak, kullanıcının hareketliliğini artırmak ve normal bir yaşam sürebilmelerini sağlamak amacıyla yapılandırılabilir.

SACH ayaklar, protez ayaklar arasında popüler bir seçenek olarak kabul edilir. Basit ve dayanıklı tasarımları sayesinde genellikle bakım gerektirmezler. Bununla birlikte, kullanıcının ihtiyaçlarına ve aktivitelerine bağlı olarak farklı SACH ayak modelleri ve boyutları bulunmaktadır.

SACH ayaklar, ampute olan kişilerin yaşam kalitesini ve bağımsızlığını artırmak için önemli bir rol oynar. Ancak, hangi protez ayak modelinin uygun olduğunu belirlemek için bir ortopedist veya protezist ile çalışmak önemlidir. Bu uzmanlar, bireysel ihtiyaçları değerlendirecek ve uygun protez ayak seçimi ve uyarlama konusunda rehberlik edecektir.

Sach Ayak Fiyatları

Kişiye özel uygulaması yapılan Sach ayak fiyatları diğer protez ayaklarla karşılaştığırıldığında daha uygun bir protez ekipmanıdır. Kişinin tercihi, yetişkin veya çocuk gurubu olması, marka farklılığı nedenleri ile fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.